Www.Radiorainca.com Me Ne Gjithmon Afer Vendlindjes Tuaj

Me Ju 24 OnAir

Kliko Mbi Foto Telefoni Fales Ne RadioRainca


Kliko Ne Player Per Ta Ndegju Radion

Ilahi Per Ndegjusit

Kliko Ne Player Per Ta Ndegju Radion

Navigation

Users Online

-> Guests Online: 1

-> Members Online: 0

-> Total Members: 6
-> Newest Member: afrim

Forum Threads

Shoqerohu Ne Chat

Latest Articles

Gazeta Shqipe

Smail Puraj Me Bukuria Tende

Random Media

GOTA

A nuk e dini Se me një gotë Mund të pijë ujë Krejt kjo botë? Të gjithë e duan, Nënat e fëmijët, E puthin gotën Shumë herë në ditë. Të gjitha gotat Kanë - bukuri, Por nuk i dua Kur kanë raki...

Ora Si Pas Vendit

Duaja E Nënes

Links

RSS Feed

There is no source file set.

Na Kontaktoni

Radio Rainca OnAir

Rainca Chat

Ndegjo Me Iphon

RadioRainca Në Facebook

Telefoni Fales

Per Ju Dhe Me Ju Se Bashku
Tel : +33 970 460 040
Mobil : 00 41 76 282 90 08

Ndegjo Radio Rainca Ne


Kliko Dhe Ndegjo Me Google Ose Mozilla

Login

Username

PasswordForgotten your password?
Request a new one here.

Member Poll

Qka Ju Pelqen Në RadioRainca

Muzik Mp3
Muzik Mp3
0% [0 Votes]

Video Clipe
Video Clipe
0% [0 Votes]

Lajmet
Lajmet
0% [0 Votes]

RadioRainca
RadioRainca
100% [3 Votes]

RadioFoleja
RadioFoleja
0% [0 Votes]

Forumi
Forumi
0% [0 Votes]

Skam Ide
Skam Ide
0% [0 Votes]

Votes: 3
You must login to vote.
Started: 08.03.14

Emisione Vendor

LAJMET E M�NGJESIT 9:30

LAJMET INFO 17:00

LAJMET QENDRORE 19:30

FAMILJA MODERNE 20:10

KAFENEJA JON� 20:10

OXYGEN SHOW 21:00

PARROTLLA 21:00

JETA N� KOSOV� 20:30

SUBVENCION 21:30

Online Stats

Guests online: 1
Members online:
no members online


registered members: 6
unaktivated members: 0
newest member: afrim

user today: 774
user online: 1
Max. onlinerecord: 78
Max. per day: 36895
user yesterday: 1725
user month: 20911
Entire users: 5669252

last 24h:
Myfacebook

Fjalor i Komentimit

Fjalor i Komentimit Të Endrrave

The newst Photo

Falja E Namazit

RSS-Feeds

Votoni Për Web Faqen

Shoutbox

You must login to post a message.

No messages have been posted.

Mir Se Erdhe Ne RadioRainca

Studio Qëndrore Dietikon (Zvicer)
Telefoni Fix : +33 970 460 040
Dhe mundeni të dërgoni SmS Viber Whatsapp : +41 76 282 9008
Përshendetje : Ç'do të Marte Deri Shtune : 20:30 - 22:30 : Visar
Emisioni Kontaktues Në Verzionin Skype : RadioRainca
Emisioni Ësht i drejtpërsedrejti dhe Kontaktues.

View Thread

Www.Radiorainca.com Me Ne Gjithmon Afer Vendlindjes Tuaj » Biseda rrethe dashuris dhe Kulturs Seksuale » Mesazheve Dashurise
 Print Thread
Poezi Shqip
Admin
Te dua te pres pa ty smundem te vdes,me yjet e nates te pershendes atje ne ate lum ku ka lule shum kur te bish ne gjum vi e te puthi UNE

Deri kur T t pres I them vetvetes Apo i bj iluzion vetes Ta kisha ditur Se kshtu do t vie fundi Edhe duke vdekur do t kujtoj Emrin tnd duke pshpritur Edhe pse s'm don Un t dashuroj Edhe n vdeksha Nuk do t harroj

Ne mendje te kam,ne mendjen time ti je.Athua e dashur ne ket moment ku je?--

Ta jap si kujtim 100% shpirtin tim,nese shpirti ste mjafton,ta fali syrin qe per ty loton,me lot ne sy ,me zemer te helmuar mendoj vetem per TY!!

Ti je shpres ti je gezim ti je loqka e shpirtit tim!!Te kam hane e te kam drit te kam zemer e te kam shpirt!!Mbes me shpres dhe pa durim qe te me behesh fati IM!!!

lutem djellit keto lule te mos ti thaj,i lutem perendeis neve dyve te mos na ndaj.Te duaa te duaaa deri sa te vdes por ti sa me don pergjigjejen e pres!!\

Kur te pash me lindi simpatia.Kur me buzqeshe e dita se qenka dashurija.Kur me fole edita se do te me thuajsh,TE DUA,ket e vrejta nga buzet e tua.

At dit kur t vdes Ju lutem mos vajtoni Por me kng e valle tek varri t,m drgoni nans mos i thuani se e bija ka ndrruar jet, le t,kujton e shkreta KRUSHQIT i prcjell! N,darsm time t,gjith ti ftoni Shokt e miqt ti lajmroni Afr dua t,gjith ti kam Le t,m shikojne Pr t fundit her N ann e djatht Vajzn e dua pran Pr her t,par e t,fundit Le t prshprit fjaln NAN...


Vetem ti me sheron, derisa vetmija me mundon! Erdhi koha lamtomir met than, ket shenim du me ta lan! Dashurija jon kshtu paska qen, ah kjo ndarja sme perlqen... Ja Nisa Ket Leter Me Shkru Me Mindil Ne Dor Lotet Ja Nisen Tu Piku Vetem e Dashura Ime Mund Me Kuptu Ajo Ma e Mira

Edhe nese vdes me eshtra te vorrit tim ka me ta shkrue ni kujtim ni kujtim me ta shkrue se te kam dashtur dhe prap te due

:

Me ta qua nje lule,lule je vet,me ta qua nje puthje nuk te len me flejt....kam deshir te te njoftoj,por ti sme beson....pyete zemren time se ajo te tregon!!

Zemer a e din sa te dua,ni roman ta kisha shkruar,e kisha qu ne bibliothek,ti me shku me mar e me lexhuar,e kishe dit sa shum te dua

Me fal qe sonte per ty po mendoj, me fal qe me ket sms te pengoj, me fal qe emrin tend perseris, por dua ta din se une TE DUA seriozisht!!!Te dua me plot shprehi,buzeqeshja jote ne zemer me ka hi,kete buzeqeshje ne librin e historis do ta shkruaj deri kur me dhe e gur do te mbulohem,kete buzeqeshje do ta ruaj!!!O zemra ime e dashur sa shume qe po te prese edhe pse nuk je ketu kurre nuk te pres ne bese ti je me shoqerin tende ne telefone pa te keq me the po vetem nje gje mos harro kurre ne bese mos me pre qe te jesh large ti forte e di gje e lehte per mua nuk eshte por besimin qe te kam dhene vleresoje si amanet te lene do mendosh ti e dashur pse zemra ime flet keshu kur e dashura ne zemer e ka e thote

:

jo shaka me dashurin nuk beje por nje gje te vertete e ka se te jem i sinqerte me ty tek ty shpresat i kam te medhati kete nate papritur u largove te hash darken restoranteve por nje gje vec e harrove se tek zemra ime nuk e suportove se une te jap me shume dashuri nga c'perhere mendon ti dhe ti ket dashuri qe une ne zemer kam nuk me njeh akoma se cili jam se kur te kam dhene fjalen qe te dua

gjithmone ta degjoje se eshte zjarri ne shpirtin tim qe vlone e gurgullon ne thellesi provoje te jem une ne pozicionin e mardhenjeve qe je ti dhe sot qe befas mu largove sjam akoma i qaret ne ndjenjen time nuk e di ne koken tende cfare mendove bisedat tona qendrojne vetem kujtime do mendosh se jam poet jo seshte fare e vertet por kur e vrare eshte nje zemer ska nevoje per nje dovlete

e ja une i tille jame qe kur te shpreha dashurine mos me thuaj qe se di pandeha se une gjeta rinine jane plote kate rnete te gjata qe bashke kemi biseduar por zemra ne hove te flakta kure ska per ti harruar le te ngelet si nje enderr e dashur gjithe cfare bashke kaluam ne vidio e shume gjate ne telefone veprimi yte pergjigje nuk kerkon


ME BUZE TE PUTHI,

ME SY TE SHIKOJ,

ME DUAR TE LIMOJ,

ME SHPIRT TE ADHUROJ,

NE GJUM TE ENDROJ,

NE TUSH POR TY KENDOJ,

NE VETMI NE TY MENDOJ,

TY KURR NUK TE TRADHTOJ,

SE ME GJITH ZEMER TE DASHUROJ.

NESE NUK ME SHKRUAN,TU THAFT AJO DOR,

DITEN E DARSMES,TI U BAFSH HOR,

NATEN E MARTESES,RAFT NI METER BORM,

U NALT RRYMA 24 OHR

Me mahnite, me bukurine e brishte
E une ty, te dashurova
Me tradhetove, padrejtesishte
Por une, nuk e kuptova.

Te embla, ishin fjalet
Nga goja, kur i nxirrje
Por jo, ndjenjat e tua
Qe ne zemer, i fshihje.

Ditet, shpejte kaluan
C'do gje, u vertetua
Loja, qe beje pas kraheve
Me genjeshtrat e tua.

DY PIKA LOTI...

Dy pika loti, me rrodhen nga syte Mbi letren qe po shkruaja, me rane Thelle me tronditen, ne shpirte Shpejte, nga letra u thane.

Mbi fjalen, ku qe shkruar "Te dua"
Pikat e lotit tim, rane
U treten me bojen e shkruar
Ku nje shenje te vogel, lane.

Pra me boje dhe me lot
Ti shkruajta ty, keto fjale
Nga ketu larg, ku s'te shoh dot
E ku te kujtoj me shume mall.

U bene kohe, qe jam larguar
E ne zemer, vazhdoj te te mbaj
Ndoshta, edhe te kam lenduar
Te lutem, besome se une s'kam faj.

Kur letren, ti ta marresh
Lexoje ne vetmi
Dhe lotet, qe do te derdhesh
Mos te ti shohe, njeri!!!...


Jeten time do e mbyll,
Me dhimbje dhe me brenga,
Kurre mos me harro,
Ke qene gjithmone ne zemren time brenda.

Sa shume kam per te thene,
Por fjale nuk gjej dot,
Nuk dua te jetoj me,
Dua te zhdukem nga kjo bote.

Te vdes e te fle e qete,
Ty me mos te te besdis ,
Zemra ime pac fat ne jete,
Rrugen time asnjehere mos e nis.

Ne qofte se te kam merzitur,
Apo te kam lenduar,
Te lutem me fal,
Kurre s'kam dashur per te keq trajtuar.

Kur mos jem me ne kte bote,
Dhe ti kerkon te me flasesh,
Gjithmone do jem afer teje,
Vetem duhet te bertasesh.

Shko dhe mos pyet per mua,
harro qe te desha se me nuk te dua,
ik dhe lej ketu te gjitha kujtimet,
nuk ti jap lotet e as perqafimet.

Nuk ta jap shpirtin se se meritove,
sa me pate ne duar vete me lendove,
nuk ta jap zemren dhe asgje nga une,
ndoshta ndonje tjeter do te fal me shume.

Tani shko ndoshta gjen me mir,
si dikur do te jesh i lire,
por kurr me mos gabo,
mos e the nje zemer e cila te do,
mos e zhduk nje ndjenje qe ka lind per ty,
mos lejo te derdhet loti nga nje sy.

Mos i thuaj ste dua asaj qe te do
dhe jeten e huaj kurr mos e trazo.

Shko, ndoshta hjen shpetim,
ndoshta vjen nje tjeter qe ze vendin tim,
ndoshta tek ajo dot perjetosh ndjenjen e dashuris,
ajo do ti jetoj endrrat e mia te ardhmeris.

Shpresen e jetes sime ajo dot mbaj ne gji,
une dot mbaj nje emer, ajo dhe nje femi.
Ajo do te fitoje ty por jo dhe lumturi
se zoti nuk te fali qe te jesh per dy.

E nese do jem tretur e sdo jem askund,
loti im i hershem shpirtin do ta tund,
zeri im i dridhur veshin sdo ta ler te qete,
dhe syt do ti verboj fytyra ime e zbehte.blera
Prej mitro Signed on: Mi 27 Dez 2006 12:49:10 CET

NEN PUTHJEN E FUNDIT...


E ndersa une vuaja nga kujtimet e mia,
fjala lamtumire zemren ma therrmoi!
Si nje qiri i sosur u shua dashuria,
me shpirte mallkova jeten qe kete fat me dhuroi!

Prej syve te pafjetur loti me pikoi,
enderrrat u shnderruan moren teme trishtimesh!
Dashuria vdiq e cdo gje ndryshoi,
ndersa shpirti u kthye ne fole pikellimesh!

Nen qiellin e erret yjet me s'shkelqejne,
vargjet e loteve neper faqe me pershkojne!
Nen puthjen e fundit lamtumiren shkembejme,
por zemrat njera tjetren kurre s'do ta harrojne!!!... T e dishe te lexosh
E shte e lehte ta kuptoshe
D ashuria eshte pafund
U ne te dua ty gjithkund

=====================

E kaluara me pelqen
se te njoha ty,
te tashmen e dua
se jemi te dy,
nga e ardhmja kam frike
se mbetem pa ty....
=====================
Dua te behem lot
te shetise neper fytyren tende
te vije deri tek buzet e tua
dhe te them fjalen TE DUA

=====================
Thone se dashuria
eshte pa fund,
thone se dashuria
si termet te tund,
thone se dashuria
eshte c'menduri,
dhe kjo c'menduri
per mua je ti

===================
Te kam enderruar.


Mbi dritare nata derdh qetsine
dhe shiu i furishem shoqeron vetmine.
Lart ne qiell te erret dy sy shkelqejne
nje zemer te vetmuare mbushin shprese.
Heshtja mbreteron...
Dy sy tevegjel ngadale mbyllen...
nje buzeqeshje e embel
vjedhurazi shikon
dhe niset ne kerkim te endrres se saje.
***
Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qe shkelqejne atje lart
buzeqeshja flet.
Nata kalon...
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet...
Serish heshta mbreteron...
dhe syte e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
" Te kam enderruar,"
nje ze tingellon
dhe...
serish heshtja mbreteron

========================
Po shkoj me the
dhe dy pika loti t'nrine ne sy!
Po shkoj me the
atje ku malli do t'me trete per ty!

Do shkosh te thash
po un fare te t'jap si kujtim?
Para se t'nisesh
trete n'zemer mallin tim!

Sa here qe shuhet 1 yll ne qiell
2 pika loti m'ndrijn ne sy!
Ne shpirtin tim nuk ka me diell
por ka ve mall, ve mall per Ty

=========================== Sot ke diten e marteses
e un fundin e ksaj jetes
edhe guri sduron ka me plas
sa kjo zemer sa shum te ka dasht

Un si hen e ti si djell
ti ne drit e un ne ter
e per darsem ta qoj si dhurat
zemren time sa shum qe tka dasht

Let shkatrohet e gjith bota
Se kto vite ishin tkota
qe ti fala ty dhe jeten time
ne dor ti ta lash !!!

=======================
Jam pa dashuri, si gjepi pa pare
Kur sjam afer me ty digjem si cigare
Eja po te lutem mos me le ne vetmi
Se Zemra nuk don tjeter por vetem TY..

=================================

Nese lotet ne sy
te pikojne ngadale
kujto zemren time
qe dikur ta pata fale

nese e ndjen zemren
aq shum te lenduar
kujto si ndihesha une
kur me pate tradhetuar

=====================
Ta dhurova zemren
ti me lendove,
ta dhurova dashurin
ti se pranove
Ta dhurova syrin
ti me verberove
Ta dhurova jeten
Ti me ike bashk me te
==================


Sa bukur qesh sa bukur shiqon te dua
Per bese sa qe nuk beson qka me te
Than kur zemra ime vetem ty te done

Pse qe te dua kur ti sme do dhe une
Nje jete me ty dua te qendroj ne syte
E tu shofe trishtimin ne lotet e mia
Shofe shkatrimin

Je larg me kilometra por ne zemer
Ase milimetra asgje nuk dua prej
Teje vetem met pas afer meje

Nuk i besova veshve nuk besova
Ne mua kur me goje ti the
Se te dua Ma mire eshte te
Vdes ti mbylli keta sy se
Te jetoj ne ket bote
Pergjithmone pa ty

Zemer ty e din se sa te dua
Une thjesht nuk muj me jetu
Pa ty nese ti vdes edhe une
Me ty te ejtojme bashke edhe
Ne ate dunja tjeter

========================
Me mungon:

Dhembja ne gjoksin tim
me rendon shum per ty
kur malli me buzeqesh,
dhe ne zemer po me rri.

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti
================= Me sy mbyllur..
---------------------------------

Kur te me kthesh buzeqeshjen,
do te ndjej buzet e e tua..
Kur te me kthesh embelsine
do te ndjej perkedheline...
Kur te me kthesh enderimin,
do te ndjej fluturimin ..
Kur te me duash..
ti vete do kuptosh..
sa bukur eshte, te dashurosh....
======================= C'SHT DASHURIA


Ti nga gazi, nga mrzia
Pyet 'sht dashuria
Por ajo nuk fytyr,
Nuk ka tingull, nuk ka ngjyr!

Ajo s'sndihet as me fjal,
Vjen e fshehur dhe ngadal,
Vjen nj her'e prap s'enjeh
Brenda zemrs ti se sheh!

Po t' ish lule, fshehur barit,
Do kputesh, do t thahesh,
Po t'ish prl, fij e arit
Do rrmbehesh, do t ndahesh;


Kur ti ,me mungon, ne endrra
T nesrmen ndihem, me mir.
Sepse nuk okupohem ,rreth endrres,
Ndihem me I lir.

Kur ti ,me mungon
Edhe ne realitet ,
Ather jeta ime ,
Behet ferr ,ne te vrtet.

Kur ti ,me mungon ,
Edhe ather kur sdua.
Filloj te besoj se, je,
MOLLE E NDALUAR.

Kur ti ,me mungon
E kam shum vshtir.
Sepse thelle ne zemr ,
E ndjej at zbrazetire.


Kur me mungon ve ne ndrr ,
gjithmon te arsyetoj .
Por ne jetn e prditshme,
Nuk mundem te perballoj SI NDIHEM PA TY???
^^^^^^^^^^^^

Ku me ike ku humbe ku u tret
nj plage ne zemr me mbete
nj zjarr q kurr nuk shuhet
nj emr q perjete ruhet


Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kmb ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke pran
Kur te dy vetm rrim menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti pr mua
Kur te shtrengoj por s'them te dua
Kur them se vdes pr buzt e tua
S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do t ndodh me ne te dy
Sikur t mos jem m me ty
Sikur kjo ender te ndalet nj dit
S'e di a do t shoh me o drite?

S'e di pa ty do bj o yll
Pa ty kjo bot me duket nj pyll
Pa ty kjo bot s'do kt kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do t duroj
Pa e puthur me at goje
Pa e prekur me at dor
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjat do t vazhdoje
Por di sa shum te dshiroj
E di sa shum ti me gezon
Kur pak vmendje me kushton.

E ndjej se shum do t te dua
Sa kohe kto buz do me puthin mua
Sa kohe q zemra do t'me punoje
Emrin tnd do t kem ne goje.

S'e di sa shum do t zgjase kjo jet
S'di si do shkoje ne te vrtet
Por dika di me siguri :
Ajo q dua je ve.......... Ti. Thuaje te lutem, qe me don.
Pse kaq shum po me mundon?
Pse po tallesh ti me mua?
Esht gabim qe un ty t`dua?
Neso po ti me trego!
Thuajem tjeter dashuro.
Se ty me s`te dashuroj.
Dhe besom, se un do shkoj...

=============

Net te tera kan kaluar,
Dhe un rrall kam folur me ty,
Shum lot kam derdhur nga syte,
Sepse s'e di c'po ndodh me ne te dy.
Pse nuk me thua me te dua?
Pse ti me ke harruar?
Pse s'te merr malli me per mua?
Pse nuk me do sic me ke dashuruar?
Nje brenge te poshter kam,
Thelle tek zemra ime,
Nje ndjenje te pa pershkruar,
Qe do perfundoje jeten time.
E di qe ti per mua,
Nuk ke me dashuri,
Por un shum te dua,
Jam ber gjysem njeri.

============

Ajde i dashuri im fole me mua,
Me jep nje fllad ere,
Me thuaj pse e more jeten tende,
Ne keto dit pranvere?
Megjithate ti RnB mos u merzit,
Nuk eshte faji jot,
Qe un po marr jeten time,
Dhe po iki nga kjo bot.
Vetem mos me harro,
Do jem gjithmon prane teje,
Sa here te kesh nevoje,
Aty do kesh dashurin prej meje.
Vendos mire ne jete,
Mos bej shum gabime,
Zgjidh njeriun qe te do,
Mos bej gabimet time.
Ty zemra ime e vogel,
O zot sa shum te dua,
per ty mendoj per nate,
Gjysmen e zemres ne varr do e marr me mua.
Shum yje ka qielli,
Por vetem nje yll kam un ne zemer,
Ti je ylli im i ndricem,
Qe me ndricoje rrugen dhe me mbaje zgjuar.
Tani ty te humba,
Dhe ne gjum do bie pergjithmon,
Nuk do zgjohem me nga endrrat,
Emri im do jet vetem nje jehone.

==============

Jeten time do e mbyll,
Me dhimbje dhe me brenga,
Kurre mos me harro,
Ke qen gjithmon ne zemren time brenda.
Sa shum kam per te thene,
Por fjale nuk gjej dot,
Nuk dua te jetoj me,
Dua te zhdukem nga kjo bot.
Te vdes e te fle i qete,
Ty me mos te te besdis ,
Zemra ime pac fat ne jete,
Rrugen time asnjehere mos e nis.
Ne qofte se te kam merzitur,
Apo te kam lenduar,
Te lutem me fal,
Kurre s'kam dashur per te keq trajtuar.
Kur mos jem me ne kte bote,
Dhe ti kerkon te me flasesh,
Gjithmon do jem afer teje,
Vetem duhet te bertasesh.

==============

Nuk ka lule pa arome
Nuk ka njeri qe s'dashuron
Nuk ka suprize pa lumturi
Nuk ka jete pa dashuri.


Ujin kur ta pish
Mos e turbullo
Dashurine qe kemi
Kurre mos e harro.


Zemra me dridhet
sa here te kujtoj,
Mbeta e vetmuar,
kur nuk te harroj.


Te dua te dua
nese nuk beson
pyete zemren time
ajo te tregon.


Ne gjum kur rash
ne enderr te pash
ne kembe u ngrita
emrin tend e bertita.


Diku te lumi
ishin dy zemra
njera ish e jotja
dhe tjetra e jemja.


U ula pran zjarrit
Tuj tha disa krane
Ne flaken e zjarrit
Pash fytyren tande.

==============

Si flet trendafili
eshte dashuria e pare
kepute ate
dhe verma mbi varre
derdh dy pika lot
trendafili te lulezoj
sepse edhe ne varr
veq ty te dashuroj


Thikat i kisha pranuar
plumbat i kisha duruar
por qe ndahem prej teje
kurr se kam besuar


Derdhi lot mbi dheun
qete ka mbuluar
tash sme duhet jeta
per ty kam jetuar


Sdu asgje ne jete
vec te jem me ty
kur te vdes dora jote
te mi mbyll keta sy


Kur te degjosh per nje VDEKJE
dije se fli

Athua kto Troje naj kan Mallkue,
Athua tan Rruzellin po dojm me Shkue,
Athua erdh Ora krejt me mbarue,
Athua edhe Zoti na asht Idhnue,

Sod sasht ka dihet qka asht ka ndoll,
Gjuhen e Gjarpnit na sdim me Fol,
Jem zvoglue e ba saj Moll,
Se snje Shqipni kush snje Kosov,

Athua jem mjegull para Diellit,
Athua Rinija jon asht pera Ferrit,
Athua aj kem faj naj Kuj,
Athua na kan vra Lot e Dikuj,

Ik prej Dreqit e hajde ne goj te Arushs,
Shahmat si me kan ne gryk te Pushks,
Asht ni fjal shum e Vertet,
Pa Dashuri e Rini nuk ka Jet,

Athua jem met si Vorr i Qelun,
Athua jem ba si Mish i Kelbun,
Athua tana Shpresat na jan Tretun,
Athua lirija jon asht kur jem tvdekun,

Na jan perzi Qeni e i Biri,
Nuk po dim cili asht i keqi e cili i Miri,
Gjithkush vdes kur asht i Vjeter,
Tokat tona jan ba mej mat me Meter,

Bjeshk po na doket Shpati,
Ja ka nis me na dhimt edhe Ashti,
Edhe Jeta na asht Gerdit,
Kerkush prej Punes sod sasht tu ju Njersit,

Jo,jo nuk shuhet Shqipnija e Vogel,
Se ktu dot mlidhem prap Vlla e Moter,
Mej ngi ni Sofer,mej ngroh ni Voter.


Shum gjana se din se qysh Asht,
Deri at her kur vet ta Provosh,
Qka nuk ki qef me ta ba,mos ja ba Askuj,
Jo veq mua por as njerit Huj,

Mos thuaj at her,,oh Zot ndimom,zemra asht kam Dhem,
Ska met nzan as vendi Ven,
As gjumi ma nuk te Zen,
Shum gjana kan me te ra nmen,

Ki me than kurr ma skam me Ba,
At her asht von se veq Zemren ta kan Vra,
Mos qaj as hiq mos u Mezit,
Se Neser apet ka me dal Drit,


nuk je lir
por je dukat
te pres ne enderr,
nat per nat.
gjith kujtoj qe te kam ne shtrat,
preki shtratin,
shtrati that.
ta hangsha trupin si qokollad...hmmm Lieb dich

Dashurij Ku je sot!!!!
A thua dashurij kuje sot kur une per ty kam nevoj???
A thua dashurij per mua mendon sot ne kete dit te ftohte Dimiri?????
A thua dashurij Me dashuron ashtu siq me deshte shume kohe me pare????
A thua dashurij si je sot ake nevoj per mua athu dashurij ?
A thua dashurij qka je duke bere ne kete momente ate shkon mendja per takimet tona????
A thu dashurij ku je keshtu Apo me ke harru ????
Athu dashurij ke mall per Buzet e mija ???
Athu dashurij adote takoj prap une ty athu adote shijoj buzen tende perserij :S?????????Ajde i dashuri im fole me mua,
Me jep nje fllad ere,
Me thuaj pse e more jeten tende,
Ne keto dit pranvere?
Megjithate ti mos u merzit,
Nuk eshte faji jot,
Qe un po marr jeten time,
Dhe po iki nga kjo bot.
Vetem mos me harro,
Do jem gjithmon prane teje,
Sa here te kesh nevoje,
Aty do kesh dashurin prej meje.
Vendos mire ne jete,.
Ty zemra ime e vogel,
O zot sa shum te dua,
per ty mendoj per nate,
Gjysmen e zemres ne varr do e marr me mua.
Shum yje ka qielli,
Por vetem nje yll kam un ne zemer,
Ti je ylli im i ndricem,
Emri im do jet vetem nje jehone.

Ne takimin e par digjem si zjarr
Ne takimin e dyt te dua si syte
Ne takimin e tert te dua per jete
Ne takimin e katert nje puthje me hater.


Sikur ti ta dije,
se sa shum te dua,
asnje qast i dashur,
s`do t`rrije pa mua


Por qfar te them un tash,
kur ti e din shum mir?
Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
shum esht e veshtir.

Kur ne do jem bashk,
kjo dit do te vjen,
qe zemra ime e lodhur,
pran tendes te flen.


Mos me pyet si jetoi
kur dit e nat ne ty mendoi
kur e din se jam e vetmuar
kur e din qe jam e lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy
kur e din qe jan per ty


Ujin kur ta pish
Mos e turbullo
Dashurine qe kemi
Kurre mos e harro.


Si flet trendafili
eshte dashuria e pare
kepute ate
dhe verma mbi varre
derdh dy pika lot
trendafili te lulezoj
sepse edhe ne varr
veq ty te dashuroj


Sdu asgje ne jete
vec te jem me ty
kur te vdes dora jote
te mi mbyll keta sy


merri syte e mija dhe veshtro
merre zemren time dhe degjo
puthi buzet e mija dhe kujto
te dua perjete kete mos e harro

Nese ne dy kemi
jet, edhe kemi
fat, dashuria
jon do te jet
e gjat ...dashuria -vuajtje
vuajtja-dhembje
dhembja-vdekje
vdekja-shpetim
ne kalendarin tim
veq 2 data jan
njera kur u pam
e tjetra kur u ndam
nje dit do te shlyhen
edhe kto dy data
zdo qaj se te humba
por as qe te pata

ne oren 24dal e mendoj
me yllin me te bukur
puthjen ta dergoj

uji i ftoht
qahi i nxet
ste harroj kurr
perjet

dielli rrezon
hena shkelqen
ti je i vetmi
qe me pelqen

Po filloj me disa kujtime qe burojn nga Zemra ime

Kur ta kujtosh "Theranden" kujtom edhe mua kujto fjalen kur me the "Te Dua"

Buzet jan te kuqe syri yt i zi Dashurin tende e mbaj ne vetmi

Nese me do, te pershendes nese e ki tjetren te uroj sukses

Ate djal qe nuk e dua z'dua te me flet, ate djal qe e dua i paraqitem vet

Mos u beso fjaleve te kota, se une zemren ta kam dhan, se dy shpirta te dashuruar merren vesh edhe pap fjal...

Ti je si plumb i dashuris, qe hyre ne zemren time, kur dikush don me hek at plumb duhet me hek edhe zemren time...

Zemra e djalit eshte si gur, kush hyn nuk del me kurr, zemra e vajzes eshte Hotel kush don hyn e kush don del..

Zemra ime e shkret, thell nga shpirti te therret sa me larg te jesh pa mua s'di pse aq me shum te dua

E dua nje djal qe eshte Simpatik qe me don per jet e jo per nje dite...

E kam nje kujtim me helm te zi nese nuk me don une do ta pi...

Une ne zjarr ti ne prush mos mendo se na ndan kush.

Uji i burimit eshte shum i ftohtemri yt i dashur eshte shum i ngroht

E dua nje djal me syt e zi emrin sja tregoj edhe pse e di

Jo o i dashur kur qfar mendimi skam te thash ne fillim ne zemer te kam.

Nuk kisha deshiruar asgje ne ket jet vetem te jetoj gjithmon me ty

E vetmuar ne dhome driten e kam fikur po mendoj per ty edhe pse je ikur...

Nese je penduar mos e mallko fatin, Zoti eshte i madh e ta fal mekatin

Hapu varri im i erresuar dhe pranoje trupin tim si iku ai qe e deshta dhe me tha "Lamtumir"

Nese dikush te sheh me lot ne sy duaje se ka frike mos te humb ty!!

Ti ne fund te Botes e une po diku une digjem per ty ti digjesh per mu ti kishte vu Zoti engjell me uba ve

Bora pushtoi kudo iftofti plasariti edhe buzen time tek ecja duke len gjurm ne bardhesi lisha humbur ne mendime bor ,ftoftsi e eger e heshtur qe kerkon te ngroh dy duar largohem pa ditur qfar mendoj ,mbase grohtesin qe skam per ta provuar qendroj larg sa me larg edhe pse bardhesia me pelqen sot lash vetem gjurm t bardha besoj vjen pas atyre gjurmeve edi ne bor ngrohtsi nuk gjen po ti kur vjen delli edin se ka nje zavendsim

Perse nuk pergjigjesh sme thua gjith kjo dashuri kaq shpejt ushua por te lutem shum . veq nje amanet po ste pash dhenderr dheu nuk me tret kur te martohesh nje ftes ma dergo se kostumin tend un dua ta shoh dhe un dot vi taman si nje lypsore dote ngrej nje dolli per nusen qe more pastaj dote pim nga nje got raki ,Ne umbaaroft rakia dot pim lotet emi ne umbarofshin edhe lot dhe en te mos ket dot qaj zemren time dhe do pim gjak te nxet at her lete vdes asgje skerkoj se vetem evdekur mundem te harroj

Per ty mendoj nate e dite,te dua me zemer te dua me shpirt,kur mendoj per ty te gjitha i harroj dhe me lot ne sy ty te kujtoj

kur mbi varrin tim te filloj punimi kur mbi trupin tim te filloj vajtimi
kur mbi trupin tim te vurin kurora ather e dashur dije se te harrova

Gjilanase jam... mu shty me mu nuk ta han
me pak fjal ta msheli gojen dhe ke me derzu i pari lojen
pra mos mu shit kuller se ta boj veten bajat lahper

te kam than te dua te kam than ti je vetem per mua
po tash more djal ti nuk je asgje per mua sepse i tham
tjetrit te dua

Eshte mesi i nates yjet kane dale permbi tastur E hutuar rri mundohet mallin ta largoj mundohem heshtjen ta perpij vall ku do jesh keto Qaste ti dua patjeter te perqafoj dua te shof ne syte e tu dua te ndjej qe jetoj.
Me prek ne sy, ne buze, ne floke me prek ngadale, por mos me zgjo me fol ne vesh, ato qe ndjen.
Te lutem fol, vetem fol dua te ndjej, se te kam prane dua te prek, kam mall per ty me ler te puth, edhe pse larg na la kjo jete ne te dy.Mos ik ti kurre nga endrra ime aty qendro me ledhato sado larg teje un do jem.
Te lutem kurre mos me harro,ja dhe tani, e njejta enderr te shof cdo nate me lot ne sy por ti se di,ste kam treguar sa mall qe kam un per ty.....
 
http://www.radiorainca.com
Jump to Forum:
Render time: 0.09 seconds
6,885,325 unique visits